История Гидробиологической станции ОНУ (с 2003 г.)
Гидробиологическая станция Одесского национального университета имени И.И. Мечникова (2009 год)
Соловьева Ольга Леонтьевна и Мазанко Алексей Иванович
Загальне керівництво станції здійснює кафедра гідробіології та загальної екології. У рамках спеціалізації „гідробіологія” кафедра використовує гідробіологічну станцію для проведення лабораторних і теоретичних занять за напрямками: загальна гідробіологія, екологія морських та континентальних водних екосистем, іхтіологія та рибництво, альгологія, токсикологічна експертиза та охорона природи, підводні гідробіологічні дослідження та ін.Станція забезпечує викладачів матеріалом для практичних занять з великого спеціального практикуму та ряду спеціальних курсів, сприяє студентам та аспірантам у зборі матеріала для написання курсових, дипломних та дисертаційних робіт.
Тарасенко А.А.
Матеріально-технічна база станції використовується викладачами та науковими співробітниками біологічного факультету при виконанні науково-дослідних робіт. Вдале розташування і близькість до моря дозволяють досить легко здійснювати великий комплекс гідробіологічних спостережень і досліджень без значних додаткових матеріальних витрат. Впродовж цілого року співробітниками станції проводиться постійний гідрологічний моніторинг моря з визначенням основних параметрів (температура, солоність та ін.). Останні роки на біостанції ведуться роботи з впровадження нових (підводних) методів наукових досліджень. Директором станції Олегом Олексійовичем Ковтуном, доцентом кафедри гідробіології та загальної екології ОНУ, професійним водолазом, інструктором підводного плавання, в останні роки сформована група наукових співробітників, які займаються підводними дослідженнями флори та фауни північно-західної частини Чорного моря. Група пройшла спеціальну водолазну підготовку, має посвідчення підводних плавців міжнародного класу. Її члени в змозі виконувати підводні гідробіологічні дослідження за допомогою новітніх методик на глибинах до 50 метрів, проводити підводні фото- та відеозйомки, а також комп`ютерний монтаж знятого матеріалу та створення навчальних та наукових відеофільмів. На сьогоднішній день подібними можливостями не володіє жоден науковий або навчальний заклад Півдня України.
Сотрудники Гидробиостанции ОНУ
Соловьева О.Л., Тарасенко А.А., Морозов Ю.В., Мазанко А.И., Ковтун О.А. (слева направо, сверху вниз, 2005 год)
У рамках виконання науково-дослідного проекту з вивчення сучасного стану рідких та зникаючих видів гідробіонтів Чорного моря у 2001-2002 р. О. Ковтуном створено єдиний в Україні серіал відеофільмів „Підводний світ Чорного моря”, що майже всебічно відображає сучасний стан біоти Чорного моря та розповідає про численних морських мешканців. Учбові фільми активно використовуються для занять у різних навчальних закладах міста.Одеський національний університет імені І. І. Мечникова – єдина установа на всьому Півдні України, що має на узбережжі Гідробіологічну станцію з капітальним двоповерховим будинком, комунікаціями та причалом з човнами. Завдяки своєму розташуванню та регулярному проведенню комплексу гідробіологічних досліджень вченими ОНУ, гідробіологічна станція внесена до списку мережі біостанцій Чорного та Азовського морів.